1. Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti!

12. srpna 2014 v 12:00 |  Harry Potter 30 Day Challenge
Ahoj,

tak je to tu! :) První část 30 denní etapy s touhle výzvou. :)

Den první - Nejoblíbenější kniha Harryho Pottera aneb slavnostně přísahám,
že jsem připraven ke každé špatnosti!Úvodem

Tak jsem se tedy dostala k prvnímu dni této výzvy. Dnešní téma je tedy jasné, ale rozhodně ne lehké pro výběr jediné knihy z celé série. :)


Co říct o obrázku? Jen to nejlepší...

Jako první chci vysvětlit, co celý tenhle "výtvor" znamená. Proč jsou na obrázku knihy? To je zcela jasné všem - je to přeci téma dne. Použila jsem všechny knihy a vybrala jsem obrázky, na nichž jsou v nových obalech od Scholasticu. :)

Hned poté vás napadne pozadí - Joanne Rowling. Nemohla jsem ji nedat hned do prvního obrázku, protože díky ní máme všechny tyto knihy a u ní náš příběh začal, stejně jako tato výzva. Díky Joanne! :)

A jen orientačně - všechny koláže vytvářím sama, takže pokud je budete chtít použít (na blogu, stránce, apod.), musíte mi dát vědět nebo alespoň uvést zdroj. Přece jenom si s tím dávám práci a když mi ji někdo ukradne a nedejbože ji vydává za vlastní - to opravdu není příjemné. Díky. :)A vítězem se stává?!

Je to tak. Byla to dlouhá volba a přemýšlela jsem, která kniha mě nejvíc fascinovala, přitahovala a zamilovala jsem si ji. Je to Vězeň z Azkabanu. :) Tahle skvělá kniha vyšla v Anglii již roku 1999! Albatros jej v Česku vydal v roce 2001.

Jistě vám nemusím sáhodlouze vykládat, o čem kniha je, poněvadž jste ji nejspíš všichni přečetli. A někteří více než jednou. To je třeba můj případ. Tak moc jsem milovala (a miluju!) třetí díl, že jsem ho četla pořád dokola. Mám pocit, že jsem kdysi i dokázala zpaměti odříkávat celé pasáže. :)


Jaktože trojka?

Popravdě - sama nevím, proč se mi líbil ze všech nejvíc tenhle díl. Nejspíš mě prostě chytilo to, že Obrana v Bradavicích konečně za něco stojí, že Harry se potuluje s Pobertovým plánkem po škole nebo prostě proto, že slovní přestřelky Black x Snape jsou nejlepší. :)

Taky se mi líbí pasáž, v níž Harryho přistihne Snape při jeho toulkách po večerce a zabaví mu pergamen. A tímto tedy skládám poklonu panu Náměsíčníkovi, Tichošlápkovi, Dvanácterákovi a Červíčkovi za vymyšlení již zmíněného plánku a pobavení při jeho čtení.


Hláška?! Hláška!! HLÁŠKA!!!

Znáte to, ne? Čtete knihu a přečtete si určitý výrok nějaké postavy. Vytřeštíte očí a skácíte se smíchy k zemi (popř. na postel, pohovku či křeslo). Přesně tak. Pobavte se i teď mým výběrem skvělé hlášky z třetího dílu. :)

 • ...Percy naopak natáhl ruku tak slavnostně, jako by Harryho dosud v životě neviděl, a pronesl: "Vítej, Harry. Moc rád tě vidím."
  "Nazdar, Percy," opáčil Harry, který měl co dělat, aby se nerozesmál.
  "Doufám, že se ti vede dobře," pokračoval nabubřele Percy a třásl mu rukou. Na Harryho to tak trochu působilo, jako by ho představovali starostovi.
  "Docela dobře, díky -"
  "Harry!" vykřikl Fred, odstrčil Percyho loktem a hluboce se uklonil. "Je prostě úžasný zase tě vidět, kamaráde -"
  "Fantastický!" přidal se George, který zase odstrčil Freda a popadl Harryho za ruku. "Absolutně senzační."
  Percy se zakabonil.
  "Tak to už by stačilo," napomenula je paní Weasleyová.
  "Mamko!" zahulákal Fred, jako by si jí teprve teď všiml, a popadl ji také za ruku. "Jak dokonale fantastické, že tě zas vidím -"
Zdroje:
Kniha: Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Děkuju za přečtení a případné názory. :) A nakonec - NEPLECHA UKONČENA!

Romadůr

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama