12. Kdo s kým

23. srpna 2014 v 12:48 |  Harry Potter 30 Day Challenge
Ahoj,

na dnešní téma jsem se hrozně moc těšila a bojím se, že se strašně moc rozepíšu. :D

Den dvanáctý - Nejoblíbenější "pairing" z Harryho Pottera


Úvodem

Určitě to znáte. Nebo alespoň většina z vás, co jsou tak nadšenými fanoušky, jenž už píší své vlastní fanfikce nebo prostě jen rádi čtou fanfikce jiných autorů, kteří trochu "zamíchají" dějem. Trochu...

Nejprve chci říct, že layout je tvořen různými pairingy, které mi zrovna při tvoření vletěly na mysl, ovšem můj naprosto nejoblíbenější jsem vynechala a rovnou si našla obrázek, protože je prostě a jednoduše geniální. Tím neříkám, že ty ostatní jsou špatné nebo že se mi nelíbí - jen prostě nemají to pvní místo u mě v srdci.


Seve- cože?

Pravda, obrázek trochu zavádějící a když se nad tím zamyslím, může být i jako téma Snarry, ovšem já v něm vidím jasný Severitus. :) Těm z vás, co něco takového vůbec nic neříká, jsem si připravila jednoduché seznámení s těmito pojmy. Pairing = párování postav podle předlohy, ovšem nemusí být stejný, jako je v knize. Od toho tu tedy jsme my, autoři fanfikcí...

 • Dramione - Draco a Hermiona - je celkem logické, že někoho napadlo je spárovat dohromady. Klasická zakázaná láska, aneb mezi láskou a nenávistí je tenká hranice.
  Rozhodně doporučuju přečíst tuhle povídku - Autobusová zastávka. Všeobecně tuhle stránku miluju. :)
 • Drapple - Draco a Apple (jablko) - ve skutečnosti jsem nečetla žádnou fanfikci, pouze jsem našla obrázky a nepřestala se smát. Vzpomínáte na Vězně z Azkabanu? Přesněji řečeno na scénu, kde má Hagrid hodinu s hipogryfy a Draco vytáhne to zelené jablko. Ano, opravdu jsme divní...
 • Drarry - Draco a Harry - ani nevím. Ráda si přečtu pár podobných dílek, ale nevyhledávám je. Zápletka je identická s prvním případem. :)Zkuste např. tohle - velmi vtipné a oddechové - Potřebuju rande. Vtipná parodie. :)
 • Snamione - Snape a Hermiona - Řekla bych že celkem statečně bojuje o druhé místo. Opravdu si ráda čtu tenhle druh a musím říct, že jsem si zamilovala hned několik povídek.
  Nejoblíbenější je samozřejmě Zodpovědnost nade vše, to je prostě srdcovka. :) Další skvost je Honba za sluncem.
 • Snarry - Sanpe a Harry - Nepochybně na druhém místě. Kdo to nečekal, že? (Ať už je váš názor jakýkoliv, pak ho prosím vyjádřete konstruktivní kritikou a ne komentáře typu: "Ty jsi taková p***." Díky ;)) Ti dva jsou k sobě tak nějak párovaní a u spousty povídek tohoto druhu mi to přijde naprosto uvěřitelné. Tím spíš, že nemám žádné předsudky vůči homosexuálům. Jsme všichni lidi, ne? :)
  Naprosté bomby: Elysejský klíč - nejde nepřidat. Je to naprosto dokonalé a budete ji číst, dokud se nedoberete ke konci. :) Kámen manželství - taky skvělá. Četla jsem několikrát a hluboce lituji, že autorka zemřela dřív, než stihla povídku dokončit. :( Námluvy Harryho Pottera - zasmějete se a zamilujete. Quid pro Quo - přidávám hlavně proto, že tuhle povídku miluju a Patoložka je prostě úžasná (tak jí to nezapomeňte napsat!) a u téhle povídky jsem chvílemi umírala smíchy. Jinak od Patoložky doporučuju všechny její překlady i povídky. :) Dál mě mrzí, že se rozhodla skončit Casiopea - její povídky byly úžasné a je to velká škoda. :(

  To myslím pro ukázku stačí.
Můj vítěz - SEVERITUS

Rozhodně. Jednoznačně. Nešlo to jinak.
Severitus - povídka, v níž jde o vztah Harryho a Severuse, ale ne v milostném slova smyslu. Většinou je Severus Harryho opatrovníkem, mentorem, přítelem, rádcem anebo otcem. Naprosto s tímhle párováním souhlasím a tyhle příběhy prostě hltám a dost mě mrzí, že jich není tolik přeložených do češtiny. :)

Tímto se tedy znovu odvolávám na Patoložku, protože u ní jsem narazila na první povídky tohoto typu. Doporučuji Utvářet a měnit, jež je stále ještě ve stavu překládání. :)

Uchvácená jsem i Rodičovským večerem, jenž není z nejdelších, ale rozhodně je užásný. :) Samozřejmě na této stránce je toho úžasného spoustu. :)

Ale teď k mé naprosto nejoblíbenější povídce všech dob. Dlouhá, okouzlující, úžasná - nemůžu popsat slovy, jak je dokonalá a také ještě pořád nepřeložena, ovšem první dvě části jsou hotové. Rok jako žádný jiný - můžu ji číst pořád dokola a stále bude stejně úžasná.
Charaktery jsou vykreslené, příběh se pomalu rozvíjí - autroka prostě myslela na všechno. Naprosto dokonalé.

Máte taky nějakou oblíbenou povídku? Podělte se. :)

Zdroje:


Romadůr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama