14. Kdo z koho

25. srpna 2014 v 10:29 |  Harry Potter 30 Day Challenge
Ahoj,

znovu se hlásím. A mám takový zajímavý postřeh - to už je podruhé, co je titulek článku prakticky samé zájmeno! :D Nicméně, dnešní výzva je opravdu klasika.

Tým Voldemort versus Tým Harry


Úvodem

Je to klasika. Tuhle otázku jsem očekávala už od začátku výzvy, protože není fanoušek, který by tohle neřešil. Dobro vs. Zlo - Harry vs. Voldemort...


Za mě je to jednoznačné - Tým Potter! Ať už jsem sebevětší Zmijozel, nemám Voldemorta v oblibě a i když se na to nehodím, přidala bych se na stranu Světla.

Když se nad tím zamyslíte - opravdu byste se chtěli plazit po zemi, líbat nohy nějakému slizounovi, jenž o sobě tvrdí, že je Pán zla? Raději ne, díky. A to ani nemluvím o tom, nechat se dobrovolně proklít Cruciatem, protože jste !nesplnili příkaz". Opravdu?

Raději zemřít s vědomím, že vám zbyla nějaká hrdost a nejste pohou loutkou někoho, komu na vás ani v nejmenším nezáleží. Tak co vede všechny mladé kouzelníky k následování Toho, jenž nesmíme jmenovat? Řekla bych, že na to je opravdu jednoduchá odpověď.

  • Většinou je to rodinou. Spousta čistokrevných kouzelníků je následovníky Temného pána a chtějí to stejné i po vlastních potomcích. A co s tím chcete dělat, když jste mladí a pokud odmítnete, rovná se to smrti?
  • Touha po moci - kdo by nechtěl být mocný? Jenže za tím oparem moci je spousta špatného, co budete muset udělat...
  • Touha po pomstě - přesně, jako tomu bylo u Severuse Snapea. Týrané děti chtějí mít pocit, že jsou epší a silnější než ti, co je šikanovali...
A co vy? Kdo je váš tým? :)

Zdroje:

Romadůr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama