17. To hůlka si vybírá kouzelníka...

28. srpna 2014 v 11:19 |  Harry Potter 30 Day Challenge
Ahoj,

tak u nás konečně sluníčko a když je venku hezky, tak odpoledně mizím ven. Pokud nebude pršet, tak bych si snad zítra mohla po - s prominutím - kurevsky dlouhé době taky zaběhat. Snad se zítra pustím do další kapitoly...

Den sedmnáctý - Jaká hůlka by se ke mně nejvíc hodila?Úvodem

Přiznámvám, ten layout mohl být trochu vymakanější. Nicméně jsem nepřišla na nějaký lepší nápad. Dnešní výzva mě nadchla a ač jsem vzhůru již od sedmi (od sedmi!), stejně jsem nad tím strávila poměrně dlouhou dobu.

Hůlky

Proč tak dlouho? Velmi jednoduchá odpověď. Pročetla jsem si perfektní článek, v němž se objevila spousta poznámek o ohebnosti, jádře a hlavně o typu dřeva. Opravdu jsem nad tím uvažovala dlouho, než jsem se rozhodla pro tuto volbu. :)

Červený dub
Blána ze srdce Peruánského Zmijozubého draka
9 a půl palce, neohebná

Ohebnost

Začala bych nejdřív Ohebností. Proč je má hůlka neohebná? Tyto typy hůlek mají majitelé, jenž se téměř nikdy nedají zviklat k jinému rozhodnutí, než učinili oni sami.

Délka

Hůlky se většinou prodávají mezi 9 a 15 palci. Drobnější hůlky jsou lepší pro okázalejší, elegantnější a vybroušenější kouzla. Delší hůlky jsou pro čarodějky a kouzelníky, jenž preferují dramatiku a monumentálnost v kouzlech.

Jádro

Blána z dračího srdce napomáhá okázalým a mocným zaklínadlům, rychle se učí a se svým majitelem mají velmi silné pouto. Mají silný temperament a pokud je má v rukou špatný kouzelník, hůlka se přizpůsobí Temné straně.
Peruánský zmijozubý drak je nejrychlejší letec, s drobným vzezřením a neobyčejně jedovatými zuby. Jádro z jeho srdce se hodí k majitelům, jenž jsou agresivní a cílevědomí. Typické vlastnosti majitele jsou rychlé a nečekané útoky ze zálohy.

Dřevo

Raději sem dám celou citaci. :)


"Od nevzdělanců často uslyšíte, že hůlka z červeného dubu je neklamným znamením kouzelníkovy vznětlivosti. Ve skutečnosti ideální vlastníci červeného dubu oplývají neobvykle rychlými reakcemi, takže jde o perfektní soubojovou hůlku. Je méně běžná než anglický dub, a jak jsem zjistil, její ideální vlastník je pohotový, bystrý a přizpůsobivý, často vytváří vlastní charakteristická, osobitá kouzla, a je radost mít ho v boji po svém boku. Hůlky z červeného dubu podle mého názoru patří k těm nejkrásnějším."Řekla bych, že jsem se snad trefila do své osobnosti a většina citací na mě tak dokonale sedí. Omrkněte tu stránku taky a najděte svou vlastní hůlku. :)

Zdroje:

Romadůr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Limonáda . • Blowme.blog.cz | Web | 28. srpna 2014 v 11:22 | Reagovat

Tak to je super článek :) vůbec nevím jaká by se hodila ke mě :D :-)

2 Romadůr | 29. srpna 2014 v 11:26 | Reagovat

[1]: Děkuju!:-) No, je to opravdu k zamyšlení a strávila jsem nad tím dobrý dvě hodiny :-D Snad jsem se odhadla dobře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama