2. Potřebuju kapesník... spoustu kapesníků!

13. srpna 2014 v 10:15 |  Harry Potter 30 Day Challenge
Ahoj,
tak se hlásím znovu a po opravdu dlouhé době hned další den. :D Ano k něčemu tahle výzva přecejenom bude...

Den druhý - Nejoblíbenější film Harryho Pottera aneb potřebuju kapesník... spoustu kapesníků!Úvodem

Dnešní druhé téma výzvy navazuje na včerejší. :) Je jím, jak jste si někteří přečetli, nejoblíbenější film. Musím říct, že to byl opravdu oříšek...


Zase. Tvořím. Obrázky.

A proč ne, že? :D Pěkný obrázek a já se na něm vyřádím (jako vždycky). Na pozadí jsem dala filmovou klapku, protože se jedná o filmovou otázku a taky se mi hodila k "podtextu". :)

Celou mou malou koláž tvoří filmoví režiséři. Samozřejmě, že to jsou ti, co režírovali Harryho Pottera. :) Věšina lidí se nezajímá o režiséra a skoro neví, kdo natočil ten film, na nějž se zrovna dívají. Tak já vám tyhle pány (alespoň trochu) přiblížím.

 • Chris Columbus (úplně dole uprostřed) - režíroval první a druhý díl HP a podílel se i na třetím. Mezi jeho další filmy patří i Percy Jackson nebo Sám doma.
 • Alfonso Cuarón (vlevo) - režíroval třetí díl HP. Další známý film je Gravitace, na níž jsem byla v letním kině a mohu jen doporučit. :)
 • Mike Newell (vpravo) - režíroval čtvrtý díl HP. Jediný film, který od něj znám, je Princ z Persie: Písky času.
 • David Yates (nahoře uprostřed) - pravděpodobně nejznámější z těchto čtyř zrežíroval zbývající filmy HP a získal za ně několik cen.


Který z nich si získal mé srdce?

Nebylo to lehké. Za sebe musím říct, že se všechny filmy povedly, ale možná že akce, napětí a tolik emocí z druhé části Relikvií, mě nakonec přetáhly na svou stranu. Je to tak - můj favorit je zatím poslední natočený díl, Relikvie Smrti II.

Druhá část měla premiéru v Anglii 7. Července 2011 a v Česku a na Slovensku jen o týden později. :) Musím se přiznat, že jsem film viděla v kině a poté ještě nespočetně doma. :D :)


Nebreč, sakryš!

Rozhodně to pro mě byla opravdu těžká nálož. Poslední díl snad nemohl být smutnější. Jistě - Harry vyhrál a většinou jsem se i smála, ale tolik smrtí! Byla to opravdu příšerná válka, ale já jsem v hloubi duše stejně vždycky tajně doufala, že to všichni mí oblíbenci přežijí. Jakjinak, Rowlingová je kosila jednoho po druhém.

Nejhorší okamžik? Smrt Severuse Snapea! Věděla jsem, že umře a stejně mi bylo tak špatně a brečela jsem jako malá holka...


H-L-Á-Š-K-Y... už zase

Tohle nejde nepřidat :D

 • Ron Weasley: Harry, jestli kvůli němu umřeme, tak tě zabiju!
 • Ron Weasley: To je moje holka, vy kreténi!
 • Neville Longbottom: Neviděli jste Lenku?
  Harry Potter: Co? Lenku?
  Neville Longbottom: Miluju ji! Musím jí to říct dřív, než budeme zítra ráno mrtví!

Romadůr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama