30. Poslední Výzva!

10. září 2014 v 17:11 |  Harry Potter 30 Day Challenge
Ahoj,

neuvěřitelně to uteklo! Dnes jsem pořádně utahaná ze školy a ze včerejšího cvičení, brzkého vstávání... Takže se na to samozřejmě chystám i dnes a zítra, že?

Den třicátý - Jak moc Harry Potter ovlivnil můj život?


Úvodem

Tak je to tady. Neuvěřiitelně mi těch třicet dní uteklo. Dnes je třicatý a tudíž poslední den naší HP výzvy. Připadá mi to jako okamžik, co jsem váhala, zda se pustit do téhle výzvy a jestli se mi povede poctivě každý den pnit jeden úkol za druhým. A zdá se, že se mi to povedlo, co říkáte? :)


A poslední téma téhleté výzvy je jasné. Jak velký vliv měl HP na můj život a jak moc to pro mě znamená?

Je to těžké vyjádřit slovy, nicméně se o to alespoň pokusím. Znamená to pro mě neuvěřitelně moc. Harryho Pottera jsem začala číst jako malá holka - tehdy to pro mě byl prostě další dobrodružný příběh. Velmi dobře si pamatuji, jak jsem se bála číst druhý díl, protože mě sestra děsila, že je to horror a já budu mít noční můry.

Když jsem si ho četla v té době, ani jsem tolik nevnímala, jak moc důležítý pro mě bude. Četla jsem ho, protože ho četli všichni a já se tak moc zajímala, co na té knize vidí. Vždyť je to jen obyčejný kluk a jeho příběh. Takových je spousta, říkala jsem si.

Nedlouho poté vyšli filmy. Nedokážu říct přesně, kdy jsem viděla první díl, ale vím, že mě zaujal natolik, že jsem si musela znovu přečíst knihy. V té době už se mi takříkajíc dostával pod kůži a začalo to náramně dlouhé období...

Bylo to se mnou nejspíš k nevydržení, protože jsem hltala knihy, sjížděla filmy a netrpělivě vyhlížela na pokračování. Najednou už to nebyl jen obyčejný kluk se svým příběhem, ale hrdina - ten se kterým jsem při každém čtení procházela Bradavickými chodbami, naslouchala při hodinách a vyrážela na nebezpečná dobrodružství.

Tehdy jsem to prožívala jako další fanynka, jež se zamilovala do knihy. Je šílené, že už jsou to tři roky, kdy vyšel poslední film - Relikvie Smrti. Člověk by si řekl, že je po všem. Filmy i knihy jsou dopsané a co teď?

Začala jsem tehdy přemýšlet, jaké by to bylo, kdyby... Ty nápady byly tenkrát "v plenkách" a pouze v mojí hlavě - nedělala jsem žádnou tvorbu a pouze si pro sebe představovala různé situace a fantazírovala. Teď se mi to zdá jako opravdu dlouhá doba a přitom to není až tak dávno.

Moje pisatelská doednost se dostávala na povrch pomalu. Samozřejmě to začalo hloupými slohovkami do školy a přispíváním článků do školního časopisu. Že bych ráda psala něco vlastního, zkusila dostat své myšlenky na papír, aniž bych to musela dělat, jsem zjistila asi před rokem a půl.

A první psaní bylo samozřejmě na téma Harry Potter. Konečně jsem měla šanci si napsat svou vlastní verzi toho, co by se mi v kouzelnickém světě líbilo a i když jsem si jistá, že to jistě není dokonalé, baví mě to a nehodlám se toho vzdát. Každá dovednost se musí zlepšovat - neustále - a to platí i pro psaní. Žádný spisovatel se s tím nenarodil. Každý musel své práce vylepšit.

Na závěr bych vám tedy chtěla poděkovat, že jste to vydrželi až sem. A chci se vás zeptat, zda se vám tahle výzva líbila? :) Hodím sem anketu, tak zahlasujte, jestli chcete další výzvu nebo vám to stačilo. :)

Zdroje:

Romadůr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Mám pokračovat ve výzvách? :)

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama