11. Přatelé, o nichž se nezmínil

9. října 2016 v 18:39 |  Spoutaní

WATTPAD

11. Přátelé, o nichž se nezmínil

Byla mrcha, takže z velké části chtěla jít na konferenci z důvodu, aby způsobila pořádný poprask a dozvěděla se něco na svého manžela. Z té menší části, kterou si nebyla ochotná připustit, prostě jen toužila vypadnout ze zaběhlého režimu, jenž si sama uložila jako trest a trochu se uvolnit.

Kate bylo jasné, že to bude muset být ona, kdo je na tu akci reprezentativně obleče, neboť Snape se nehodlal "parádit" na nějakou snobskou akci. Jeho manželka ovšem měla jiný názor, takže mu neoblomně položila na stůl nově koupený černý hábit.

S nespokojeným vrčením a urážkami jí nakonec vyhověl. Ať už z důvodu, že se s ní prostě nechtěl hádat nebo věděl, že byla jeho žena tvrdohlavá jako mezek a stejně by si prosadila svou, kdo ví.

V osm hodin oba dva společně vyšli ven a zatímco Snape zabezpečil dům, Kate očarovala jejich oblečení, aby vypadalo mudlovsky a prověřila, že je nikdo nepovolaný nesleduje. Snape nad jejím chováním nehnul brvou a poté co skončil s inkantacemi se k ní připojil a společně se přemístili.

Vzhledem k nadcházející akci byl vstup pro návštěvníky doslova přeplněn, takže spousta kouzelníků postávala před budovou a v různě proložených intervalech přistupovali k figuríně, jež je pouštěla dovnitř.

Bohužel, kouzelníci neuměli být tak skvěle nenápadní, jak se domnívali a proto tu bylo několik dobře maskovaných bystrozorů, jenž byli nuceni čas od času použít na procházející mudly zapomínací kouzla.

Kate na rozdíl od Severuse nebyla trpělivý člověk, takže nad množstvím kouzelníků, jenž přijeli na konferenci pozvedla obočí a nevraživě se otočila ke svému muži. Tomu zjevně nestála za odpověď, neboť se otočil a pokynul muži sedícímu na lavičce naproti cihlové budově.

Byl to velmi vysoký a urostlý afroameričan, který na sobě měl dobře padnoucí oblek od Armaniho. Jeho elegantnímu obleku dodávaly divokost copánky, které měl perfektně upletené od temene hlavy až po krk.

Jakmile zaregistroval Snapeovo nepatrné kývnutí, zvedl se ze svého místa a volným krokem k nim přešel. Oba muži si mlčky podali ruce a poté se pohled cizince zabodla do Kate, která si na své tváři držela nevýraznou masku.

"Hádám, že tohle je tvá žena, Catherine, mám pravdu?" promluvil muž překvapivě sytým a přátelským hlasem, vzhledem k jeho vysoké postavě a poněkud nebezpečnému vzezření.

"Těší mě, pane...?" podala mu ruku Kate.
"Cook. Joseph Cook," doplnil ji s dobráckým úsměvem a její nabízenou ruku políbil na hřbetu.
"Těší mě, pane Cooku," pousmála se Kate.

"Pokud budete tak laskavi a mohli byste mě následovat? Jsem si jist, že nechcete strávit další hodinu tím, že budete čekat, než na vás dojde řada?" otázal se jich lehce škádlivým tónem.

"Zda-li chceš vidět mé výtvory v praxi, pak by pro tebe bylo výhodné nám zajistit rychlejší vstup, Joe," odtušil klidně Snape.

"Milý jako vždy," zazubil se na něj Cooke a zdál se být naprosto nevyvedený z míry Snapeovým chováním. "Raději svou milou společnost zaměřím dámě, která vypadá, že je schopná se i bavit."

S tím se otočil a rychlým krokem zamířil na druhou stranu ulice směrem k parku. Kdokoliv jiný by již schytal nějakou kletbu do zad, ale Joe byl pravděpodobně jedním z mála lidí, které Snape dokázal vystát.

Kate se sladce ušklíbla Snapeovým směrem, když uviděla jeho zamračenou tvář od Cookovy poznámky a kvapně následovala jejich průvodce k parku. Tam se zastavili před sochou jakéhosi podivného tvora, který měl nejspíš připomínat koně s dračími křídly.

"Tohle je tajná cesta do nemocnice?" neodpustila si rýpnutí Kate, když Cooke ohmatával sochu, snažíc se najít správné místo.

Ten se její poznámce od srdce zasmál a narovnal se. Hůlkou poklepal na jeden z kamenů podstavce a ten safírově zasvítil a zhasnul. Poté se podíval na Snapea.
"Myslím, že tě tu někdo předstihuje v sarkasmu."

Aniž by čekal na odpověď, dlaní stlačil kámen, který se znovu rozsvítil a všechny pohltilo tmavé světlo, skoro jako při přenášení, akorát tato zkušenost byla mnohem příjemnější a nesvíral se nikomu z nich žaludek.

Když se kolem nich znovu objevil reálný svět, stáli v lékařském átriu, kde lékouzelníci běhali tam a zpátky, zatímco zuřivě komunikovali s kolegy skrze očarovaná zrcadla. Nikdo jim nevěnoval pozornost a všichni tři nerušeně přešli k výtahu, který se okamžitě otevřel.

Když byli uvnitř, stiskl Joseph tlačítko 3 a výtah se rozjel vzhůru.
"Byla jste někdy u Munga?" započal další konverzaci s naprostým klidem Cooke a otočil se ke Kate.

"Naposledy jako dítě," potvrdila.
"Náhodná magie?" hádal Cooke.

"Přesně tak," znovu přikývla a v jejím hlase byla znát nechuť z oné vzpomínky.
"Druhé patro?" otázal se jí s nádechem pobavení.

Většina kouzelnických dětí trpěla kouzelnými nemocemi, vyrážkami, spalničkami a podobně. V tom patře bylo i pododdělení právě pro nehody s náhodnou magií.

"Ve čtvrtém,"odpověděla stroze a z jeho očí zmizel humor. I Snape vedle ní viditelně ztuhnul.
"Mám obavy se otázat, co se stalo a také mám tušení, že mi na tuto otázku neodpovíte."
"Tušíte správně."

Než stihl cokoliv dodat, dveře výtahu se otevřely a oni museli rychle vystoupit a uhnout dalším kouzelníkům, kteří se ihned nacpali do výtahu po nich.

"Doktore Cooku! Naléhavý případ na jedničce - Zlovolný lektvar!"
"Omluvte mě," prohodil ke Snapeovým lékouzelník a spěchal za svým kolegou a společně zmizeli za tmavě modrou plentou.

"Kudy dál?" obrátila se na Snapea, ten mlčky vyrazil opačným směrem, aniž by čekal, zda ho jeho žena následuje.

Na konci další chodby prošli třemi dveřmi a Kate si už v hlavě tvořila mapku, aby byla schopná najít cestu ven z tohoto zapeklitého bludiště. V ten moment už Snape otevíral čtvrté dveře a tentokrát se octli v obří místnosti s vysokým stropem.

Všude byli stoly s přísadami do lektvarů a několik stovek lektvaristů, jenž připravovali všemožné lektvary v kotlících před sebou. U každého z nich stáli nějací asistenti, lékouzelníci a zjevně i zvědaví kouzelníci a čarodějky.

Všichni měli nad hlavami také kouzlem vytvořené transparenty se svým jménem v různých barvách. Byla to neskutečná podívaná a Kate se trochu začala motat hlavu, když ji zasáhlo několik výparů najednou.

Snape bezeslov zamířil k nejvzdálenějšímu rohu nedbale mávl hůlkou, aby si zorganizoval svůj prostor a na jeho stole se objevily přísady, kotlíky a další předměty potřebné pro vaření. Ihned se tu seběhlo několik desítek čumilů a s netrpělivým očekáváním na něj hleděli.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Kate věděla, že je Snape dobrý ve své práci. Koneckonců - titul Mistra lektvarů přece nedávají jen tak někomu, ovšem vidět jeho schopnosti na živo, to byla opravdu podívaná.

Měl rozpracováno hned pět lektvarů, podle Kate jeden těžší na přípravu než druhý a s neuvěřitelnou precizností a přesností stíhal všechny hlídat, aniž by se něco pokazilo nebo nedejmerlin vybuchlo.

Po asi hodině strávené sledováním svého manžela si Kate vyčarovala pohodlnou židli a stolek a zatímco ho pokradmu pozorovala, tvořila své návrhy na opravy domu. Věděla, že by se měla stavit do pátého patra pro přísady na škůdce, ale jednoduše nemohla odtrhnout oči od Snapeovy práce.

"Bavíte se dobře?"

Otočila se k Josephu Cookovi, nyní oděném ve své citronově zelené uniformě, která se naprosto bila s jeho tmavou pletí. Věnovala mu malý úsměv, ale v očích měla obezřetnost a jisté varování.

"Samozřejmě," odvětila po chvilce váhání a zabalila svou práci, aby mu udělala místo.
"To nebylo nutné," usmál se upřímně Cooke a nabízené místo přijal. "Máte opravdu talent - navrhujete často?"

"Jen ve svém volném čase," prohodila neurčitě a tentokrát ho ostražitě pozorovala.
Její společník se ale jen znovu vřele usmál a zvedl ruce na znamení míru.

"Nemám v plánu vyzvídat cokoliv na váš osobní život. Byla to jen pochvalná poznámka. Merlin ví, že bych ocenil někoho, kdo by byl schopen takto zrekonstruovat náš dům."
"Existuje spousta firem, na které se můžete obrátit, pane Cooku."

Nepatrné napětí ve Snapeových ramenech jí dodalo pocit klidu. Věděl, že je tu s ní Cooke, takže v případě útoku by jí pomohl. Ovšem Joseph si jejího nepatrného mrknutí na manželova záda všimnul a shovívavě se pousmál.

"Opravdu jsem nepřišel s cílem vám ublížit. Kdybych věděl, že jste stejně jako váš manžel neuvěřitelně paranoidní, co se týče cizích kouzelníků...," povzdechl si a zadíval se jí pevně do očí. "Jsem si jist, že můžeme začít i příjemněji, aniž byste se bála ke mně otočit zády. Severus a já se známe již od doby, kdy nastoupil do Bradavic jako profesor a začal přednášet i na našich konferencích pro mladé lektvaristy."

Tohle bylo rozhodně zajímavé, pomyslela si Kate. Přikývla tedy a trochu se uvolnila. Nicméně svou nitrobranu důkladně zkontrolovala, než mu pohlédla do očí.

"Opravdu? O tom se mi ani slůvkem nezmínil," pronesla tak hlasitě, aby ji Snape slyšel. "Když jde o jeho přátelé a blízké osoby, nerad to se mnou rozebírá."

"Pokud vás to uklidní, se mnou tyto věci také neprobírá a to se známe mnohem déle," uklidnil ji a ona se poprvé upřímně zasmála. Josephovy oči zajiskřily nad tou nepatrnou změnou v jejím postoji.
"Děkuji, pane Cooku, to je od vás laskavé."

"Co kdybychom oba přestali s tím hrozným vykáním? Připadám si jako můj starý otec, když mě oslovuje žena mého věku "pane Cooku"," řekl a nabídl jí svou dlaň.
"Dobře, Joe," odpověděla a přijala jeho ruku.

Koutkem oka zahlédla Snapeův rychlý pohyb hůlkou a poté se přidala k potlesku, když se jeden z jeho lektvarů odlil a úspěšně použil na pokusné žábě. Snape poděkoval svému publiku a když se otočil k jejich stolu, zadíval se přímo na Kate.

Na jejích rtech hrál malý úsměv a neslyšně z nich splynulo Gratuluji. Snapeův pohled proti jeho vůli ztratil svou ostrost a nezřetelně na ni kývnul. Joe Cooke je mezitím oba pozoroval s potutelným úsměvem.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

"... a pak ji prostě vyhodil do vzduchu."
"To neudělal!"

"Ale jistěže ano - prostě tam vhodil další trn ostrohlasce a vylil to přímo na tu pitomou žábu."
Oba kouzelníci se rozesmáli a proto neslyšeli, když se k nim připojil Snape.

"Vidím, že ses dostal do fáze, kdy vyprávíš ony... inkriminující historky," ušklíbl se znechuceně Snape a posadil se vedle Kate, jež mu odsunula židli.

"To je velice blahosklonný název, nemyslíš?" zazubil se na něj Joe, zatímco Kate se s očekáváním zadívala na svého muže.

"Raději od něj neposlouchej ani slovo - je to Zmijozel každým coulem," obrátil se raději na Kate.
"Tak teď mě urážíš," chytil se za srdce Joe a tvářil se nanejvýš ublíženě. "Velice dobře víš, že svou Havraspárskou legitimnost nemohu hodit za hlavu."

"Havraspár se Zmijozelem jdou ruku v ruce, pokud je mi známo."
"Teď si jen vymýšlíš to, co se ti zrovna hodí do karet, Severusi," zavrtěl hlavou Joe, ale z jeho tváře nezmizel úsměv. "V tom případě by Kate měla slyšet o-"

V tu chvíli ho přerušil jeho začarovaný informační systém na hodinkách. Svítil zuřivě červenou a třásl se. Joe ho vypnul a spěšně vyskočil na nohy, zatímco oblékal svůj lékouzelnický plášť.

"Je mi líto, že vás opouštím takto ve spěchu, ale máme tu naléhavý případ," omluvil se. "Rád jsem tě poznal Kate, doufám, že se ještě potkáme. Hodně štěstí, Severusi, s lektvary a ve škole. Brzy se ti ozvu."

"Samozřejmě, běž zachránit svět, jako obvykle," ušklíbl se Snape, zatímco Kate mu jen zamávala, zatímco Joe se s nevěřícným kroucením hlavy ze Snapeovy poznámky rozběhl k jednomu z výtahů.

Jakmile osaměli, Kate se znovu rozhlédla po místnosti. Přestože tu byli již čtyři hodiny, vůbec se jí nezdálo, že by tu hektický ruch nějak utichal. Naopak v některých částech provizorní laboratoře se kouřilo a občas i vybuchovalo.

Mrkla na hodinky a aniž by přemýšlela, otočila se ke Snapeovi.
"Nemáš hlad?"

Upřel na ni svůj tmavý pohled a bylo vidět, že váhá. Kate se kousla do jazyka a chtěla se nakopat za to, jak se bez rozmyslu pokouší dostat pod jeho tlustou skořápku. Samozřejmě, že to s ním takto nemůže fungovat.

"Rád bych, ale ještě musím udělat svůj finální vzorek, který mi budou hodnotit..."
"V pořádku. Jen jsem se zeptala," odpověděla Kate rychle a hodila své nákresy do tašky.

Oba dva se postavili a chvíli bez hnutí stáli naproti sobě.
"Zajdu pro ty přísady a pak se vrátím," prohodila nakonec trochu nejistě a snažila se, aby to nevyznělo jako otázka.

"Mohli bychom vyrazit tak za hodinu, to by měli skončit s hodnocením," překvapil ji nakonec Snape, který si založil ruce na hrudi. "Za tu dobu bys měla stihnout zajistit všechno potřebné."
"Samozřejmě," odsekla automaticky a sledovala jeho pobavený pohled. Dělal si z ní legraci!?

Nevěděla, jak takovou informaci zpracovat, takže si přes ramena přehodila kabát a vyrazila k výtahu. Cítila v zádech jeho pohled, ale odmítla se otočit, aby se o tom ujistila. Jakmile byla bezpečně ve výtahu a zmáčkla velkou číslici pět, setkala se s jeho pohledem na konci místnosti.

Pak se dveře výtahu neslyšně zavřely a on jí zmizel z dohledu. Vypustila dech, o němž nevěděla, že ho drží v plicích.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

"Jste snad absolutní idiot? Mám tu objednávku na 5 kapslí pesticidu na kolmonožky a další dvě na krysy. Jak je možné, že jste je zaměnili za prášky proti migréně?!"

Pro zdůraznění svých slov praštila do stolu a mladý praktikant za pultem před ní uskočil, zatímco ze sebe koktal další omluvu. Kate si vyčerpaně promnula kořen nosu a zavřela oči, než se uklidnila natolik, aby mu znovu čelila.

"Koukejte, nechci na vás podat hlášení nebo nějakou podobnou pitomost, prostě chci zboží, které jsem si u vás objednala, to je vše. Na celý tenhle incident můžeme s klidem zapomenout, jen mi prosím dejte to, pro co jsem přišla," promluvila klidnějším hlasem a k její úlevě se kluk před ní přestal třepat.

"Sa-samozřejmě," s tím se otočil a kvapně se vydal do skladu hledat ztracené zboží.

Kate si povzdechla a opřela se o pult, zatímco pomrkávala po hodinách na zdi. 52 minut. Tak dlouho už tu vystávala frontu a snažila se dostat své pesticidy. Navíc měla ještě vzít Snaepovy přísady do lektvarů.

Znovu si povzdechla a trochu uhnula stranou, když se vedle ní objevila postarší žena s brýlemi a zazvonila na zvonek na pultě. Kate se kysele usmála.

"Hodně štěstí," utrousila ženiným směrem, aniž by přestala hypnotizovat chlapce, který zjevně nevěděl, zda má stále hledat Catherininy věci nebo se věnovat své další zákaznici.

"Prosím?"
"Pokud nemáte alespoň dvě hodiny volného času, pak byste měla přijít v jiný den. Praktikanti jsou prostě peklo," odtušila a obě ženy instinktivně vytasily hůlky, když se z jejich zleva ozval menší výbuch.

Na druhé výdejně byla asi stejně stará praktikantka jako ten pitomec, co hledal její věci. Očividně se snažila předat nějaké masožravé květiny mladému páru, ale spletla si rostliny a dýmovka, jež vzala místo masožravky jí vybuchla přímo do obličeje.

Zatímco dáma vedle Kate poslala na dívku jedno dobře mířené Aquamenti, Kate hůlkou přivolala lékouzelníky. Poté se odevzdaně posadila na stoličku a znovu zkontrolovala hodinky. Bylo deset minut po jejich plánovaném srazu.

"Dnes je to opravdu zoufalé," poznamenala čarodějka a donutila tak Kate zvednou pohled od pultu před sebou.
"Povídejte mi o tom. Chápu, že po dobu trvání konference potřebují každou ruku, ale měl by tu s těma děckama být aspoň jeden zkušený lékouzelník."

"To by bylo nanejvýš rozumné," přikývla a vděčně se na Kate usmála, když jí přeměnila jeden z věšáků na pohodlnou stoličku. "Manžel je lékouzelník nebo lektvarista?"

Kate se na ni podezíravě podívala, ale žena je pohledem kývla na snubní prstýnek na její ruce.

"Lektvarista."
"Ti jsou nejhorší."
"O tom mě rozhodně nemusíte přesvědčovat."

"Byla jsem na konferenci již od jejího vzniku zde u Munga a vás jsem tu v předchozích letech rozhodně neviděla. Tak kdopak je ten šťastlivý muž?"

Kate se trochu ironicky usmála a chystala se odpovědět, když se otevřely dveře výtahu a společně s několika lékouzelníky, kteří se okamžitě vrhli na pomoc jejich mladé kolegyni, vyšel i její manžel. Okamžitě k ní vyrazil.

"Než začneš vyšilovat, jenom bych ti chtěla říct, že to nebyla má chyba," začala dřív, než se dostal ke slovu.

Žena vedle ní se zvědavě otočila a poté strnula. Stejně jako Snape, který vypadal, že vůbec lituje toho, že si pro ni sem přijel. Čarodějka se tajuplně usmála a Kate přísahala, že v jejích očích zahlédla ďábelské ohníčky.

"Jaké štěstí, že jsem zde potkala tvou ženu, nemám-li pravdu Severusi?"
"Nepochybně, Minervo."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama