12. Křehká aliance

15. října 2016 v 17:57 |  Spoutaní

WATTPAD

12. Křehká aliance

"Jsem poměrně zklamaná, že ses nepodělil o tak báječnou novinku, Severusi," obořila se na něj jeho kolegyně v okamžiku, kdy jí přisunul židli ke stolu.

Snapeovy klouby zbělely, jak pevně stiskl Minervinu židli. Bez jakéhokoliv slova usadil i svou ženu a poté se sám usadil. Seděli u čtyřbokého stolu a zatímco se Minerva posadila, Kate strategicky zaujala místo naproti bradavické profesorce.

Na jejího muže tak zbylo místo vedle obou žen, takže se jejich zasedací pořádek trochu změnil ve výslechovou komoru. Na Snapeově tváři se objevil velice známý podmračený výraz. Kate skryla pobavený úsměv a nasadila přátelskou tvář.

"Tak už to s ním chodí," neobhajovala ho nijak Kate. "Mně se také ještě nezmínil o svých přátelích."

"Jaká to škoda," utrousila Minerva a v jejích očích hrálo stejné pobavení. "Jsem si jistá, že byste si někdy mohla udělat menší dovolenou a přijet se podívat do Bradavic. Znám spoustu mých kolegů, kteří by se rádi seznámili se Severusovou manželkou."

Poslední věta už byla prohozena i Snapovým směrem a kdyby pohled mohl zabíjet, Minerva by byla na popel a Kate hned po ní. Místo toho na ně mohl pouze zuřivě zírat a poté si přihnul ze své skleničky vína.

"Bez přípitku?" rýpla si ještě Kate a poté si přiťukla s jeho kolegyní.

Obě ženy se po zbytek oběda dokonale bavily na Severusův účet, zatímco mistr lektvarů se přestal obtěžovat se svými poznámkami zhruba po deseti minutách. Poté ho už ke slovu ženy nepustily a bezostyšně se do něj navážely.

Občas je počastoval nějakou velice dobře zaobalenou nadávkou nebo si odfrkl nad něčím, co jedna z nich řekla, ale jinak se do jejich hovoru odmítal zapojit. Třebaže je napjatě poslouchal, jak Kate vypozorovala, když po něm sem tam mrkla.
Vše šlo dobře, dokud se hovor nestočil více ke Kate.

"Kde pracujete? Nemyslím si, že bych vás někdy viděla na ministerstvu, či zde u Munga," poznamenala Minerva s upřímnou zvědavostí.

Kate odložila svou skleničku a úsměv na její tváři poněkud ztuhnul. Mrkla na Snapea, který ji sledoval s jistým uspokojením a pochopila, že ji v tom nechá vydusit.

"Pracuji pro Morganovu společnost finančnictví," odpověděla tedy pomalu a s viditelnou neochotou.
"Opravdu?"

Minerva jemně svraštila obočí. Zjevně o jejím otci již něco slyšela. Kate se rozhodla říct jí celou pravdu a nekrmit ji nějakými výmluvami.

"Ano. Lord Morgan je můj otec."

Obě ženy na sebe mlčky koukaly. Kate ihned postřehla, jak druhá žena zaujala obranný postoj. Její muž nyní zcela odložil otevřenou knihu a narovnal se na své židli.

"Je již pozdě, měli bychom se vrátit, jinak nestihneme vyhodnocení. Rádi jsme tě viděli Minervo a když nás omluvíš," postavil se a pomohl Kate do kabátu.

Ta jen mlčky následovala jeho příkladu a vyhýbala se pohledu zástupkyně. Jakmile ovšem na stůl položila peníze, Kate ihned zvedla pohled.

"Pozvala jsem vás, zaplatím," řekla pevně, ale zároveň ne tvrdě.
"To nebude třeba," odmítla ji odměřeně a pozvedla obočí Snapeovým směrem. "Uvidíme se ve škole."

S tím se otočila na podpatku a vyrazila z restaurace, aniž by se jedinkrát otočila. Kate byla jasná její "tajná zpráva" Snapeovi. Rozhodně ho bude vyslýchat, cože to chodí s takovou namyšlenou ženskou a ještě k tomu smrtijedkou.

Vyrazila také ke dveřím a ušklíbla se. Kdyby ta jenom věděla, co je její kolega vlastně zač, určitě by se ještě hodně divila.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Jakmile začal školní rok a Snape odjel do Bradavic vyučovat, Kate měla celý dům pro sebe. Severus se samozřejmě vracel minimálně třikrát do týdne nebo příležitostně, když byli povoláni k Temnému pánovi.

Přesto se ale necítila osamělá, i když tu neměla trvalou společnost svého muže. Měla tolik práce s výstavbou a rekonstrukcemi na domě, že jí čas neuvěřitelně ubíhal a okolí kolem sebe nevnímala. Jeho nepřítomnost zaznamenala jedině v noci, kdy buď nebyla schopná usnout nebo měl noční můry.

To vše zmizelo jako mávnutí proutkem, jakmile se Snape objevil doma a strávil tam noc, než se brzy nad ránem vydal zpět do Skotska. Kate se snažila tuto skutečnost ignorovat, jak jen mohla, ale její pravdivost popřít nemohla.

Ovšem noci strávené o samotě a uvězněná v noční můře o Godrikově dole se ubránit nedokázala. S jakousi zvrácenou fascinací se těšila, až se znova objeví v tomto snu, neboť každým dalším sněním se o něco víc přiblížila k tomu, co se v tom domě událo.

Dalším znepokojením a tentokrát vážným byla setkání. Nekonala se tak intenzivně a na první pohled se zdálo, že se při nich neprobírá prakticky nic důležitého. Voldemort umučil nějakou rodinu nebo osobu, poté potrestal některé své podřízené a propustil je.

Kate si ovšem nemohla nevšimnout toho, že se chová podezřele... krotce. Alespoň na jeho poměry. Nebyly žádné velké akce, žádné plány, ale jejich Pán se přesto tvářil potěšeně a spokojeně. Takže se muselo dít něco, o čem nevěděla.

A taky jí bylo jasné, že to neví opravdu nikdo, neboť všichni na setkání chodili stejně zadumaní a pokradmu Voldemorta sledovali. Dokonce i Snape neznal jeho záměr, což Kate těšilo i frustrovalo zároveň.

Proto se rozhodla, že se pokusí zjistit nějaké informace a sledovat Voldemorta mnohem pečlivěji. Věděla, že se určitě bude chystat něco velkého a to, že o ničem z toho nevěděla, ji děsilo a znervózňovalo.

Během dvou následujících měsíců ale na nic nepřišla, takže se aspoň snažila přijít na jiné myšlenky opravami domu, který už vypadala ve velice dobrém stavu, nicméně stále potřeboval velkou pozornost.

Snape se jí během jeho návštěv doma ptal na její plány a pokrok, ale do práce se jí nemíchal. Pouze jednou zcela vyběhl z jejich stereotypu, když se jí u večeře optal, zda má dostatek financí na vše potřebné.

"Chceš tím snad říct, že si neumím poradit nebo co?" obořila se na něj ihned. Uražená, že si o ní myslí, že není schopná nic udělat sama.

"Pouze jsem ti chtěl říct, že jsem konečně dostal povolení od Gringottů na sdílený trezor," odpověděl se vší vážností, jako by se na něj právě neosopila.

Kate překvapeně zamrkala, když jí podal klíček od trezoru. Neměl v plánu si z ní utahovat, chtěl jí sponzorovat při přestavbě. Nejistě mu poděkovala, za což obdržela obvyklý sarkastický dovětek, na nějž tentokrát neodpověděla.

V ruce několikrát otočila klíček a fascinovaně ho pozorovala v přítmí jejich pokoje, takže jí ušel zadumaný pohled, kterým ji Snape počastoval, než se obrátil ke svému talíři a znovu se pustil do jídla.

Nutno dodat, že se Kate při vaření nezhoršila, ovšem její umění se ani nezlepšilo. Pokud se nepočítá to, že se ji už většinu jídel podařilo nepřipálit. To Snape jako obvykle nekomentoval a bez odporování snědl, co mu bylo naservírováno.

Dalšího dne si Kate šla vybrat nějaké peníze a tentokrát, i když s menším zaváháním, předložila skřetovi klíč od společného trezoru manželů Snapeových. Byla překvapena, kolik zlatých mincí trezor obsahoval, ale poté s pochopením protočila očima.

Jistěže Mistr lektvarů bude mít příjmy i odjinud, než z učení ve škole.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Snape ji v posledním říjnovém týdnu překvapil tím, že Halloween letos bude trávit doma, nikoli na hradě. Kate se zmohla pouze na přikývnutí a otázky, které se jí míhaly hlavou si už musela nechat pro sebe, jelikož její manžel zmizel stejně rychle, jako přišel.

Na třicátého prvního se rozhodla, že si jídlo objednají, než aby ho její kulinářské dovednosti zničily, a tak se k večeři podával perfektně upečený krocan a spousta dalších drobných jídel a zákusků, které jim dovezl catering.

Nad tím, že Kate použila mudlovskou službu Snape pouze povytáhl obočí a vypadal, že se jí hodlá na něco zeptat, ale nakonec jí pouze pomohl s prostíráním a dále se k tomu nevracel. Pouze Kate odpřísáhnul, že jejímu otci o tom nic nepoví, když ho o to požádala.

"Jak probíhá školní rok?" začala konverzaci Kate a zabodla vidličku do salátu.
"Myslel jsem, že si alespoň jeden den od těch pitomých spratků odpočinu. Zjevně jsem se mýlil."

"Promiň, neměla jsem tušení, že se tě to tak dotkne," ušklíbla se a usrkla si vína. "Pro příště začnu vhodnějším tématem ke konverzaci. Jak by se ti líbilo mluvit o nejnovějších modelech z dračí kůže? Pět tisíc galeonů za centimetr, naprosto nezničitelné a dobrovolně tím přispěješ k zabíjení již tak vymírajícímu tvorstvu."

"Jsem okouzlen tvým neuvěřitelným zápalem pro zachraňování kouzelných tvorů. Nechtěla by ses přidat k Hagridovi a obhajovat třaskavé skvorejše na konferenci?" rýpl si.

"Myslíš ty odporné chodící bestie, co vypadají jako humři?"
"Samozřejmě."

Odfrkla si a zavrtěla hlavou. Bylo podivné, jak rychle si zvykla na jeho styl humoru a již neměla nutkavou potřebu ho zabít. Jen výjimečně.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

"To myslí vážně?" zavrčela a prudce zatáhla závěs, zatímco nenávistně zírala z okna.
"Avery?"

"Kdo jiný?" procedila mezi zuby a odešla ke svému toaletnímu stolku. "To nemůže alespoň jeden den v roce strávit se svou ženou a nechat nás na pokoji?"

"Jeho žena je u Munga s těžkým otřesem mozku a vnitřním krvácením."
"Cože?"

Kate se zastavilo srdce a okamžitě se otočila ke Snapeovi, jenž ležel v posteli a četl si knihu. Soudě dle jeho zachmuřeného výrazu jí říkal pravdu. Povzdechla si a přešla na svou stranu lůžka. Zvědavě mrkla na jeho knihu.

"Co to čteš?"

"Nic podstatného," řekl a zaklapl ji, aniž by si ji stihla dobře prohlédnout. To vzbudilo její zvědavost, ale navenek pouze pokrčila rameny a zachumlala se do přikrývek.

Byla tak unavená, že byla během pár vteřin v říši snů a uslyšela pouze Snapeovo tiché Nox.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Ihned věděla, co ji vzbudilo a vyskočila z postele, jako by po ní hodili kýbl s ledovou vodou. Automaticky se oblékala a její srdce se rozběhlo šíleným tempem, když se k ní pomalu dostával adrenalin.

Snape vedle ní se také připravoval a oba dva co nejrychleji vyrazili z domu a přemístili se na nečekanou schůzku. Kate se ulevilo, když zjistila, že zdaleka nejsou mezi posledními, ale naopak tu byli velmi rychle.

Jakmile se všichni shromáždili a Voldemort udělil několika opožděncům Cruciatus, rozhlédl se po planině a promluvil.

"Mí drazí! Dnes je naším cílem Halifax! Ukážeme kouzelnickému světu, že den, kdy jsem byl... poražen není nic jiného, než výplodem fantazie těchto idiotů. Předvedeme jim, co jsou smrtijedi zač a ještě budou prosit, aby se k nám mohli přidat!"

Jako obvykle se to setkalo s nadšeným tleskáním a jásotem, k němuž se trochu zdrženlivě přidal i zbytek. Voldemort tento výlev zarazil zvednutím ruky.

"Vtrhněte tam. Zabijte každého mudlu, na něhož narazíte. A pamatujte. Žádná. Milost."

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Věděla, že to skončí krvavým masakrem ještě dřív, než vypálila první kletbu. Jediné, co netušila, bylo to, na které straně bude více mrtvých.

Netrvalo to ani dvě minuty a už se v Halifaxu začaly objevovat známé tváře z Fénixova řádu a kolem spousty mrtvých mudlovských rodin se začala odehrávat úporná bitva mezi světlou a temnou stranou.

Kate užívala smrtící kletbu pouze, když to situace vyžadovala a raději od sebe kouzla odrážela a nepřítele omračovala. Její počínání naštěstí nikdo nemohl sledovat, protože všichni měli příliš práce s tím, aby zůstali naživu.

V jednom momentu, kdy bojovala s nějakým mladým bystrozorem, se k ní zezadu dostal další a měla tak opravdu co dělat, aby ji většina kouzel pouze minula. Měla našlápnuto k výhře, když se kousek od jejího pravého boku ozval výbuch a poslal ji dobrých deset metrů saltem k zemi.

To způsobilo velký rozruch a smrtijedi ze všech stran se začali přemisťovat a prchat před bystrozory, kteří pomalu ale jistě získávali nadvládu na bitevním poli.

V uších ji zvonilo a její zrak byl rozmazaný. S neurčitostí proti sobě viděla své dva protivníky, co k ní mířily s napřaženými hůlkami a matně si uvědomovala, že svou hůlku stále pevně svírá. Uviděla zelené světlo a odevzdaně zavřela oči.

Někdo ji ovšem chytil za loket a strhl ji pryč z rány. Vedle ní se do země zabodla smrtící kletba a jí se setmělo před očima tím hlasitým výbuchem. Věděla, že na ni někdo mluvil, ale stále nebyla schopná se soustředit.

Cítila, jak se zvedá ze země a kolem jejího pasu se obtočily ruce. Zachytila se svého zachránce a když se ho pevně chytila za klopy, poznala ho.

"Drž se."

Poté ucítila známý pocit mačkaní celého její těla a věděla, že míří domu. Snapeův stsk najednou šíleně zesílil a Kate si nebyla jistá, jestli vykřikla nebo ne. Poté se svět kolem ní znovu vrátil do barev a ona koukala na jejich dům.

Zatřepala hlavou, aby se zbavila dvojitého vidění a posadila se na kolena. Stále jí zvonilo v uších, když otočila hlavu směrem, kde tušila, že bude Snape. Proto se jí málem zastavil dech, když na to místě uviděla jeho bezvládnou postavu.

Nedbala na roztřesená kolena a co nejrychleji k němu doklopýtala a padla na tvrdý štěrk na jejich cestě. Třesoucí se rukou kontrolovala jeho tep a úlevně si oddechla, když ho nahmatala. Zrychlený, ale byl tam.

Spěšně vytáhla hůlku a pomocí levitačního kouzla ho dostala do domu a nahoru do patra, kde ho položila na jejich postel v ložnici. Poté si sama musela na chvíli sednout, aby se jí přestala točit hlava z přemíry magie, kterou té noci uplatnila.

Jakmile se alespoň trochu cítila jistě na vlastních nohách a ujistila se diagnostickým kouzlem, že Snape stále dýchá, okamžitě se vydala k jeho lékárničce, kterou měl v pokoji připravenou pro všechny případy.

Paranoia nebo ne, teď se to Kate perfektně hodilo.

"Opovaž se umřít, ty hajzle," sykla, když mu k ústům přiložila lahvičku s lektvarem a tlakem na krk ho donutila její obsah vypít.

Snape opět nabral trochu barvy a jeho dech se o něco málo uklidnil. Kate rychle zvažovala své možnosti, jelikož neměla tušení, jaké kouzlo ho během jejich přemístění zasáhlo a nechtěla riskovat mu podat nějaký lektvar jen tak.

Vytáhla hůlku a namířila na jeho hruď. Musel začít zkoušet všechna diagnostikační kouzla, která znala a poté se ho pokusí probrat, pokud na nic sama nepřijde. Nitrozpyt okamžitě vyloučila, neboť by jí k sobě nepustil a jejich myšlenky by se opět mohly nepěkně smíchat.

Potřebovala pracovat rychle a efektivně. Pozvedla hůlku a začala prvním z mnoha latinských kouzel lékouzelnictví, na nějž si vzpomněla.

xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Po téměř hodině vyčerpávajícího mumlání zaklínadel se její snaha vyplatila. Zasáhlo ho obyčejné matoucí kouzlo, ovšem vzhledem k tomu, že se právě v ten okamžik přemisťovali, modifikovalo se a pravděpodobně mu způsobí halucinace, až se probere.

Nebyl na něj žádný protilék ani inkantace, jež by mu pomohla, takže jediné, co mohla Kate udělat, bylo čekat, jak bude vypadat, až se probudí. Byla ráda, že má celý víkend na to, než bude muset kontaktovat Brumbála a sdělit mu zdravotní stav jednoho z jeho profesorů.

Neměla nejmenší tušení, co by použila jako výmluvu. S povzdechem se tedy posadila ke křeslu, kde sedíval Snape, když hlídal její zdravotní stav a začetla se do svých pojišťovacích záznamů.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Snape se pohnul teprve po pěti hodinách a zprvu jeho slova nedávala absolutně žádný smysl. Vypadal skoro jako člověk, který prodělal mrtvičku. Rozhodně to Kate nepřispělo ke klidu, neboť se děsila toho, že kouzlo zanechá trvalé následky.

Během následujících dvaceti minut se mu jazyk rozvázal a on s ní střídavě mluvil jako s jednou ze svých studentek a kolegyní, jež pravděpodobně byla profesorkou Bylinkářství.

Poté chytil takový amok, že po ní začal házet všechny předměty, které kolem sebe mohl nahmatat a než se jí ho podařilo uklidnit, měla už nad levým okem menší tržnou ranku ze střepu, když po ní hodil sklenici.

Jako zázrakem se zklidnil a chytil její ruce pevně do svých, zatímco jí zíral do tváře. Kate jeho upřený pohled znervózňoval a pokoušela se ho uklidnit tiše šeptanými slovy, ale nemělo to žádnou cenu.

Až po několika dlouhých minutách se jeho rty pohnuly a neslyšně zašeptaly jediné slovo.

Lily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama