52. Chlad (II/II)

18. září 2017 v 22:25 |  Spoutaní

WATTPAD

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Neoslavili Vánoce po celý týden.
Kate odmítala vstát z postele kvůli čemukoliv jinému, než potřeby dojít do koupelny, kde si potřebovala ulevit nebo zvracet. Jídlo jí Severus nosil do postele a i tak ji musel nutit, aby alespoň něco snědla.

Bylo to sedm dní, ale pro Severuse to byla nekonečná muka. Kate rapidně shodila váhu, kterou si snad nemohla dovolit shodit a její vystouplé kosti lektvaristu hluboce znepokojovaly. Po třetím dni ji donutil pít vyživovací lektvary.

Přijala je poté, co jí pověděl, že ohrožuje život jejich dítěte. Byla to malá výhra, ale pro ty Severus momentálně fungoval.
Osmý den, když vcházel do ložnice se snídaní, kterou si umínil, že do ní dostane, ji nenašel ležet v posteli a apaticky zírat do prázdna. Seděla ovšem na koberci vedle postele, držela se za břicho a plakala.

Severusovy se zastavilo srdce. Upustil tác se snídaní, která se ihned roztříštila o koberec a padl na kolena vedle své ženy. Chytil ji za ramena, ale Kate k němu vzhlédla a jednu jeho ruku položila vedle své na břicho.

Teprve poté si všiml úlevného úsměvu na její tváři a pochopil, že nepláče smutkem, nýbrž radostí. Sklopil pohled, přitiskl svou dlaň blíže a spadl mu kámen ze srdce, když necítil žádný chlad, ale lidské teplo a magii Kate, která se míchala s drobnými záchvěvy nového život uvnitř.

Severus si Kate přitáhl k sobě, pevně ji objal, semknul víčka a přidal k jejím slzám své.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Na Silvestra oslavili štědrý den, tak jako tomu bylo loni a Severus si nedokázal představit lepší Vánoce, než právě tyto. Společně s Kate leželi na pohovce na Tkalcovské u plápolajícího krbu a užívali si toho druhého.

Užívali si toho, že jsou naživu a mají co slavit.
Stromek se neobtěžovali hledat, natož zdobit, a jediným dárkem pro ně bylo jejich přežití dalšího zatraceného ruku a rostoucí život pod Kateiným srdcem.

O půlnoci se k němu Kate obrátila s drobným úsměvem a políbila ho. Severus si ji k sobě přitáhl a brzy se již oba vzájemně svlékali a pomilovali se na koberci před plápolajícím krbem. Kate brzy poté usnula a Severus si ji přitáhnul k sobě a zakryl dekou.

Do rána nedokázala zamhouřit oči a naslouchal každému zvuku, který se v ztichlém domě ozval.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Když se prvního ledna přemístili do Bradavic a vybalili si to málo věcí, které s sebou převezli na Tkalcovskou, kontaktoval je Letaxem Joe. Eva ve dvě ráno porodila zdravého chlapečka. Severus a Kate po jejich příteli poslali Evě i malému Gabrielovi přání zdraví a gratulace jim oběma.

Kate se ještě Joea zeptala, jak přišli ke jménu. Věděla, že si Eva i Joe mysleli, že se jim narodí děvče. Joe jí vysvětlil, že na chlapce připraveni nebyli a Eva ho pojmenovala po archandělovi, kterému připadal den Pondělí.

Nebo alespoň tak, jí to vysvětlila sestra.
Severus svou ženu pozorně sledoval, když Joe odspěchal zpět za svým novorozeným synem a manželkou. Neušlo mu, jak se její ruka téměř nehnula ze svého místa na jejím břiše. Vzhledem ke své vlastní paranoie se ji rozhodl nekonfrontovat.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

S návratem studentů do školy měl naštěstí Severus něco, čím mohl zaměstnat svou mysl. Stejně jako Kate, která se vrátila do práce, ovšem slíbila mu, že pokud ji práce bude příliš zatěžovat a nebude se cítit dobře, jednoduše se sbalí a odejde.

O jejího otce by se případně postaral. To Kate odmítla s úsměvem, o němž pochopil, že se tohoto úkolu zhostí sama, pokud na věc dojde. Na klidu mu to nijak nepřidalo, ale nemínil se s ní o tom dohadovat.

Jakmile začal školní rok, už měl plné ruce práce s výrobou lektvaru na ošetřovnu pro nemocné a také zraněné studenty. A nejen to - jeho hadi byli daleko neklidnější, než v první polovině roku a Severus dobře věděl proč.

Další nevýhoda toho, že ministerstvo donutilo studenty zpět do svých domovů. Celá zmijozelská kolej vypadala stejně unaveně a zničeně jako Potter a několik desítek Minervou vytipovaných studentů, kteří neměli právě zářné zázemí.

To vše samozřejmě vedlo k jedinému - rozporům mezi zmijozelskou kolejí a všemi ostatními. Dokonce musel hned v druhém týdnu školy řešit rvačku svého studenta a studenta mrzimorské koleje.

Na konci ledna měl Severus pocit, že je na konci se svými silami a byl v hodinách nevrlejší než obvykle. Zlepšení jeho nálady mělo prakticky mizivé vyhlídky s příslibem druhé části famfrpálové sezóny a také nekomunikativností jeho kmotřence.

Draco možná vypadal ze všech zmijozelských studentů nejhůře a při hodinách Obrany ho byl ke svému naprostému překvapení nucen přiřazovat k Potterovi. Oba chlapci mlčky trénovali souboje proti sobě a zcela postrádali své obvyklé uštěpačné poznámky a komentáře.

Stejně jako jim chyběla jiskra v očích. To Severuse znepokojovalo stejně jako Minervu. Byť Draca neměla přímo v lásce, nebyl jí lhostejný. Minerva byla spravedlivá, až přehnaně, dle Severusova názoru, nicméně jí leželo na srdci dobro všech studentů.

Opět ho tedy zvládla šokovat, když mu při jednom obědě prozradila, že si s Dracem dohodla schůzku. Severus se nejprve musel zachránit před vlastní trapnou smrtí udávením, než se na svou kolegyni varovně podíval.
Přesto přikývl a poznamenal, že by si rád poslechl, jaké výsledky to přinese. Souhlasila.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Severus měl v hlavě Minervina slova, když scházel do učebny lektvarů, za jejímiž dveřmi dobře věděl, že najde Kate a Pottera při tréninku nitrobrany. Vklouzl neslyšně dovnitř, ale vzhledem k nepatrnému cuknutí v Kateině pravé ruce pochopil, že o něm ví.

Dokončila další napadání Potterovy mysli, než se k manželovi s mírným úsměvem obrátila a sklonila hůlku.

"Dobrý večer," pozdravil lektvaristu Potter, ale svůj pohled měl přibitý na své školní tašce.
"Dobrý večer, pane Pottere," opětoval mu pozdrav a znovu se vrátil pohledem ke své ženě a suše jí oznámil. "Čas tvého mučení vypršel."

Kate se na něj zašklebila, ale když se otočila k Potterovi, měla na tváři svůj obvyklý drobný úsměv, s nímž vyprovodila svého studenta z učebny. Když se vrátila ke svému muži, pozvedla obočí.
"Máme ještě dalších deset minut. Přinejmenším. Stalo se něco?" přešla rovnou k věci a pohladila ho po ruce.

"Minerva hodlá promluvit s Dracem," prozradil ji důvod svých obav a zamračil se. "Nejsem si jist, jestli to nepřivede spíš další problémy, než jejich řešení."
"Ví, co dělá," namítla Kate a stiskla mu ruku. "Mimochodem - dnes mě navštívila paní Lesterová."

Severus zamručel na souhlas.
"Každý pátek jsem zvaná na čaj," pokračovala Kate a zaváhala. "Nic jsem jí neslíbila, ale myslím, že bych se tam aspoň každý měsíc měla jednou objevit. Přece jen ji znám delší dobu a dalo by se říct, že je má přítelkyně."

"Nebudu ti zakazovat někam chodit," protočil Severus očima, ale jeho pohled byl vážný. "Nicméně jsem rád, že vím, kde tě budu muset hledat, pokud tě nenajdu ve sklepení."
Kate si odfrkla, ale přitulila se k němu.

Xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

Dveře sklepení se rozletěly a Severus s povzdechem odložil knihu stranou, zatímco Kate zvedla pohled od svého papírování. Lektvarista se otočil ke dveřím a suše se usmál.

"Nech mě hádat - nešlo to podle plánu a Draco zmizel jako vzteklé děcko dřív, než ses stihla dostat k pointě."

Minerva se na něj stále rozzlobeně podívala. Rty měla tak pevně semknuté, že to vypadalo, jako by je neměla. Kate vstala ze svého místa a zamířila do kuchyně. Severus pokynul své kolegyni na místo na sedačce a Minerva se k jeho úlevě bez protestů posadila.

"Těší mne, že znáš své studenty tak dobře," odvětila na jeho komentář.

Kate se vrátila z kuchyně s tácem, na němž ležela konvice a šálky s čajem. Postavila ho na konferenční stolek, vzala jeden hrníček a posadila se zpět ke svému papírování. Mírně se k nim ovšem naklonila, takže Severus věděl, že je vnímá.

Minerva si také nabídla šálek a dobrou polovinu z něj upila rovnou. Severus ohromeně pozvedl obočí, když do sebe bez mrknutí oka nalila horkou tekutinu, ale nijak to nekomentoval. Nějak tušil, že by ji neměl dráždit.

"Severusi, je to vážné."
"Neříkáš mi zrovna novinky, Minervo."
"Buď vážný, Severusi," napomenula ho. "Všiml sis, že má poměrně sebevražedné sklony?"

Severus odložil svůj netknutý šálek a naklonil se ke své kolegyni. Kate přestala škrábat brkem o pergamen.
"Co ti řekl?"

"Poměrně nic, co by ho v takovém jednání usvědčovalo. Nicméně učím již dlouho a mohu tě ujistit, že takové studenty dokážu poznat."
Severus si promnul znavený obličej a zahleděl se do plamenů. Marně se snažil vymyslet nějaké přijatelné řešení.

"Já bych měla nápad," vytrhla ho z myšlenek Kate a když vzhlédl, viděl, jak se kouše do rtu.
Potlačil povzdech a Minerva se zvědavě obrátila k jeho ženě.
"Myslím, že budeme vděční za jakýkoliv návrh," pronesla Minerva tak důrazně, jako by Severus byl její neposlušný student.

Zamračil se. Kate kývla na profesorku Přeměňování a poté se zadívala na svého muže.
"Nebude se ti to líbit."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Inka | E-mail | 19. září 2017 v 20:19 | Reagovat

Draco je plný záhad, len aby sa to s ním nevymklo spod kontroly. Ďakujem za pridané kapitoly. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama